Rytuał pielęgnacji skóry w 5 krokach 

0
2052

Niezależnie od rodzaju posiadanej skóry należy zwrócić uwagę, że rytuał pielęgnacyjny jest taki sam, różnią się tylko produkty. 

5 kroków w codziennej pielęgnacji

Krok 1 – Demakijaż 

Demakijaż jest absolutnie obowiązkowy zarówno rano, jak i wieczorem, niezależnie od tego, czy tego dnia robisz makijaż, czy nie. Poranne oczyszczanie usuwa martwe komórki osadzone na skórze w ciągu nocy i osady oraz przygotowuje skórę do aplikacji kremów i produktów do makijażu. Zwracamy uwagę, że podkład i puder znacznie lepiej nakładają się na czystą i gładką skórę.  

Oczyszczanie wieczorne ma na celu usunięcie makijażu, kurzu, zanieczyszczeń i martwych komórek osadzających się na skórze w ciągu dnia i przygotowanie jej do nałożenia kremu na noc. Jeśli skóra nie zostanie odpowiednio oczyszczona, pozostałości te pozostają na skórze i nadają jej matowy i zmęczony wygląd. 

Krok 2 – Tonowanie 

Równie ważne jak usuwanie makijażu jest tonizowanie, chociaż wiele kobiet pomija ten krok, uważając go za mniej ważny. Rolą balsamów tonizujących jest skuteczne usuwanie nieczystości pozostawionych po oczyszczeniu skóry, odświeżenie skóry oraz wyrównanie pH tak, aby skóra w pełni wchłonęła nałożony krem. 

Krok 3 – Nawilżenie 

Zarówno rano, jak i wieczorem należy nałożyć krem ​​nawilżający, który dobiera się w zależności od rodzaju posiadanej skóry, z których każda ma swoje specyficzne właściwości. Nawilżacze przywracają zapasy wody w skórze i zapobiegają odwodnieniu skóry. Krem na dzień najlepiej zawiera czynnik chroniący przed słońcem, natomiast krem ​​na noc w zależności od potrzeb może działać rewitalizująco, intensywnie odżywczo lub przeciwstarzeniowo. 

Krok 4 – złuszczanie 

Złuszczanie odgrywa bardzo ważną rolę w rytuale pielęgnacji skóry, ale należy go wykonywać raz w tygodniu lub co 10 dni, jeśli skóra jest bardziej wrażliwa. Peeling ma za zadanie usunięcie martwych komórek i dokładne oczyszczenie skóry właściwej, ale także odblokowanie porów i zapobieganie pojawianiu się pryszczów i zaskórników. 

Krok 5 – Maska 

Stosowanie maseczek to jedna z najbardziej cenionych trików pielęgnacyjnych, która korzystnie wpływa na zdrowie skóry. Maska potęguje moc rytuału pielęgnacyjnego, dodatkowo nawilża, rewitalizuje i dogłębnie odżywia skórę.

W zależności od właściwości maski i jeśli nic innego nie jest określone na opakowaniu, maseczkę można nakładać co tydzień lub nawet dwa razy w tygodniu, ale nie częściej, aby nie powodować zaburzeń równowagi skóry. 

Wskazówki dotyczące codziennej pielęgnacji skóry 

  • Będziesz wiedział, że skóra jest naprawdę czysta, gdy po oczyszczeniu i tonizowaniu krążek oczyszczający pozostanie biały. 
  • Usta należy myć tak samo jak skórę, a do oczu można zdecydować się na specjalny płyn do demakijażu lub zastosować ten sam produkt do skóry, o ile nie ma w tym zakresie przeciwwskazań.  
  • Nawet jeśli używasz chusteczek oczyszczających, nadal musisz nałożyć balsam tonizujący. 
  • Kremy do twarzy lepiej wchłaniają się w skórę, jeśli są nakładane podczas masażu. 
  • Masaż twarzy przed snem rozluźnia mięśnie twarzy i zapobiega powstawaniu drobnych zmarszczek i zmarszczek mimicznych. 
  • Okolice oczu są bardziej wrażliwe i podatne na zmarszczki, dlatego wymagają specjalnej pielęgnacji produktami. 
  • Za każdym razem, gdy nakładana jest maska ​​na twarz, na okolice oczu zaleca się nakładanie plastrów kompresów z ogórka lub rumianku, które wcześniej były przechowywane w lodówce. W ten sposób okolica jest dodatkowo nawilżona, a cienie lub worki pod oczami są zwalczane.  
  • Jeśli nie używasz słuchawek, codziennie przecieraj ekran telefonu z bakterii i zarazków, ponieważ ma on bezpośredni kontakt ze skórą twarzy. 

Jak prawidłowo kupować produkty do pielęgnacji skóry? 

Bardzo ważnym krokiem w pielęgnacji skóry jest prawidłowy zakup kosmetyków i tutaj należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów. 

Etykieta. Zawsze należy sprawdzić etykietę produktu. Większość kosmetyków posiada na etykiecie najważniejsze informacje o produkcie, ale zdarzają się też przypadki, gdy znajdują się one w opakowaniu.

Etykieta zawiera zalecenia dotyczące okresu przydatności do spożycia, składników, wskazuje, do kogo jest skierowana i jakie są zalety produktu. Ten aspekt musi mieć pierwszeństwo przed reklamami, promocjami i ofertami rabatowymi, które są liczne na rynku. 

Typ skóry. Produkt do pielęgnacji skóry należy dobrać w zależności od rodzaju skóry. Niewłaściwe ich stosowanie prowadzi do nierównowagi pH, uszkodzeń skóry, a nawet stanów dermatologicznych. 

Wiek. Wiek jest ważnym czynnikiem przy wyborze odpowiednich produktów do pielęgnacji skóry. Ogólnie rzecz biorąc, produkty przeznaczone dla określonego wieku mają ten aspekt określony na etykiecie. Mogą zdarzyć się przypadki, gdy produkt posiada jedynie oznaczenie skóry dojrzałej, czyli skierowany jest do osób powyżej 40 roku życia. 

Termin ważności. Nigdy nie używaj produktu kosmetycznego, którego data ważności już minęła. Oprócz utraty swoich właściwości może powodować podrażnienia i wywoływać alergie skórne. Nie kupuj również produktu, którego termin przydatności do spożycia zbliża się do terminu, ponieważ może wygasnąć w trakcie użytkowania. Okres przydatności do spożycia musi być stale sprawdzany, w tym produkty, których już używamy.